Ogrzewanie podłogowe – alternatywa dla tradycyjnej instalacji CO, lecz czy właściwe dla Ciebie?

Ogrzewanie podłogowe to estetyczna, a zarazem efektywna alternatywa dla klasycznej wodnej instalacji centralnego ogrzewania. Umieszczony pod wierzchnia warstwą podłogi system rurek rozprowadza czynnik grzewczy po całym pomieszczeniu, zamieniając podłogę w źródło ciepła. Ze względu na korzystny pionowy rozkład temperatury w pomieszczeniu instalacja podłogowa jest bardziej efektywna niż instalacje wykorzystujące tradycyjne grzejniki ścienne, w tym również grzejniki elektryczne. Nic więc dziwnego w tym, że inwestorzy – zarówno developerzy, jak i właściciele prywatni – niemal całkowicie zrezygnowali z tradycyjnej instalacji CO na rzecz podłogówki. Ogrzewanie podłogowe jest szczególnie chętnie stosowane w łazienkach, gdzie dodatkowo zwiększa komfort użytkowania pomieszczenia.

Na potrzeby Naszych Klientów wykonujemy instalacje ogrzewania podłogowego z pompami ciepła oraz urządzeniami renomowanej marki Altherma Daikin.

Ogrzewanie nadmuchowe – bardziej efektywne niż podłogowe

Możliwość zapewnienia komfortu cieplnego przy jednoczesnym obniżeniu kosztów ogrzewania sprawiły, że podłogówki szybko zjednały sobie przychylność branży budowlanej. Jednak, nie było to rozwiązanie, które w pełni zadowoliło wymagających Klientów. Wszystko zmieniło się z chwilą, kiedy na polski rynek weszło niezwykle popularne w Stanach Zjednoczonych ogrzewanie nadmuchowe.

W odróżnieniu od popularnej podłogówki, ogrzewanie nadmuchowe umożliwia stałą kontrolę temperatury w pomieszczeniach przez cały rok.

Ponieważ ogrzewanie nadmuchowe zawiera w sobie takie funkcje jak wentylacja, rekuperacja, centralne nawilżanie, filtrowanie oraz klimatyzację czyni go uniwersalnym systemem grzewczym spełniającym wszystkie parametry zdrowego domu.

Naszym Klientom oferujemy kompleksową obsługę instalacji ogrzewania nadmuchowego – od projektu, przez zapewnienie markowych części renomowanej firmy Carrier, aż po montaż. Serdecznie zapraszamy do współpracy.